מבחן מחוננים שלב ב כיתה ב

חוברות הכנה לקראת מבחן מחוננים שלב ב כיתה ב

לאחר שילדכם עבר בהצלחה את מבחן שלב א, הנקרא גם שלב הסינון, הוא יוזמן למבחן שלב ב. שלב ב הוא המבחן הקובע אם ילדכם ישתתף בתכניות לילדים מחוננים או לא, ולכן הוא מבחן חשוב ומכריע בעתידו של ילדכם.

למה כולם חוששים כל כך ממבחן מחוננים שלב ב?

מבחן מחוננים שלב ב אינו מבחן פשוט. יתרה מכך, הוא עלול לגרום לתסכול לילד הנבחן ולהוריו. אחרי הכול, מי שמגיע להיבחן בשלב ב הוא מי שכבר עבר את שלב א, ולכן סף הציפיות ממנו גבוה. כישלון בשלב ב גורר תחושת החמצה, משום שהילד הנבחן היה קרוב כל כך לתכניות ההעשרה של משרד החינוך שהיו עוזרות לו בפיתוח הכישרונות והפוטנציאל שלו. עם זאת, אפשר להגדיל משמעותית את הסיכויים להצלחה במבחן בעזרת הכנה מתאימה.

כך תכינו את הילד לקראת מבחן מחוננים שלב ב

האתגר העיקרי במבחן שלב ב הוא שהמבחן שונה מאוד במבנהו ובסוג השאלות שבו משלב א. מבחן שלב א בוחן את הידע של התלמידים בחומר הנלמד בבתי הספר, כאשר השאלות מתקדמות ברמתן מהרמה הנלמדת בכיתה. לעומת זאת, מבחן שלב ב כולל שאלות של ידע כללי, שאלות צורניות, סדרות ועוד. רוב השאלות שונות מאוד מספרי הלימוד בבתי הספר. לכן, ילדים שלא התכוננו מראש למבחן כנראה ייתקלו בשאלות אלו בפעם הראשונה במבחן עצמו ויבזבזו זמן יקר בהבנת השאלות ובחשיבה איך לפתור אותן. הכנה מוקדמת למבחן שלב ב חשובה ביותר משום שהיא תחשוף את ילדכם לשאלות השונות, תאפשר לו להבין אותן ולתרגל בנחת לפני המבחן.

אתר גאונצ’יק מציע לכם חוברת תרגול הכוללת את כל סוגי השאלות שהופיעו בשנים האחרונות ברמות קושי שונות, כדי לאפשר לילדכם לתרגל מהקל אל הקשה, וחוברת מבחנים הכוללת פרקים בכל הנושאים שהופיעו בשנים האחרונות ושאלות ברמה המתאימה למבחן שלב ב. כל החוברות באתר גאונצ’יק מעודכנות מדי שנה, כדי שההכנה בחוברות תהיה יעילה ומקיפה ביותר. תרגול למבחן בעזרת החוברות של אתר גאונצ’יק יגדיל את הסיכויים שילדכם יעבור את מבחן מחוננים שלב ב, יתרום לחוויית ההצלחה שלו ויוכל להיות הצעד הראשון למיצוי הפוטנציאל שלו ולהצלחה שלו בעתיד.