אתר גאונצ’יק מציע חוברות תרגול, חוברות מבחנים לדוגמה וחוברות הכנה משולבות לשלב א’ ו – ב’ של מבחני איתור המחוננים.
החוברות חושפות את הילדים לשאלות ברמת המבחן ומאפשרות להם להגדיל את סיכויי ההצלחה במבחן.
מומלץ להכין את הילדים ולתרגל איתם על מנת שיגיעו רגועים ומוכנים למבחן וימצו את היכולת שלהם.

גאונצ'יק - חוברות הכנה למבחני מחוננים

כל הורה שיש לו ילד שעולה לכיתה ב’, כבר יודע שזו תהיה השנה בה תתקבל התשובה הרשמית, אם הילד מחונן או לא. זוהי שנה קריטית, בה נערכים שני החלקים של מבחני המחוננים כשמי שעובר את החלק השני יכול להתקבל לכיתת מחוננים, תכניות העשרה שונות ועוד. חשוב לזכור שמבחני מחוננים שונים מאוד מכל מבחן שהילד עבר עד שלב זה בחייו וזאת מכמה היבטים שיש לתת עליהם את הדעת.

הכנה למבחני מחוננים מרככת את המעבר החד

ילדים בכיתה ב’ נחשפו למעט מאוד מבחנים בימי חייהם ומעבר לכך, המבחנים של כיתה א’ אינם משקפים ולו במעט את המבנה של מבחן המחוננים או רמת הידע הנדרשת על-מנת לעבור אותו. לכן, הכנה למבחני מחוננים מאפשרת לילד היכרות מוקדמת עם אופי המבחן וכשהוא נתקל בו ברגע האמת הוא לא חש מאוים לנוכח השאלות המאתגרות. בנוסף לכך, הכנה למבחני מחוננים כוללת גם פתרון שאלות משנים קודמות ולכן מגדילה את הסיכוי של הילד להיתקל בשאלה דומה מאוד ולענות עליה בצורה נכונה. כדי לסייע לילד לממש את הפוטנציאל הגלום בו ולעבור את המבחנים בהצלחה, מומלץ להשקיע בכך כבר מהרגע הראשון.

אנחנו מציעים לכם הכנה למבחני מחוננים בצורה מקיפה

האתר מציע עבורכם, ההורים, שלל פתרונות ודרכי הכנה למבחני מחוננים. ככל שההכנה יסודית יותר, כך הילד מגיע למבחן עצמו מלא בטחון ויש יותר סיכוי שיעבור אותו. תוכלו למצוא אצלנו חוברות תרגול ומבחנים לדוגמה להדפסה במטרה להתכונן בצורה הטובה ביותר למבחני המחוננים.

שאלות נפוצות

מחוננים – 3% התלמידים שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר ביחס לכל התלמידים שניגשו למבחני איתור המחוננים. מחוננים יוצאים ליום שליפה מחוץ לבית הספר במסגרות מצויינות מיוחדות או לכיתת מחוננים בישובים מעטים בהם קיימות כיתות מחוננים. מצטיינים – 5% התלמידים הבאים שקיבלו את הציונים הגבוהים אחרי המחוננים. המצטיינים מגיעים לאותן מסגרות מצויינות אחר הצהריים. הכינו את הילדים מראש וחשפו אותם לשאלות לדוגמה ברמת המבחן באתר גאונצ’יק

מבחן שלב א’ לאיתור מחוננים בכיתות ב’ ו-ג’ מתקיים בדרך כלל במהלך חודש נובמבר.

מבחן שלב ב’ לאיתור מחוננים בכיתות ג’ מתקיים בדרך כלל במהלך חודשים ינואר עד אפריל.

המלצות

למה לבחור באתר גאונצ'יק?

Gaonchik גאונצ'יק הכנה למבחני מחוננים